Kategorie: Wszystkie | modelina | robótki
RSS
czwartek, 22 maja 2008
secret pal
Dostałam moją paczuszkę
oto jej zawartość -2 megamotki bardzo ciekawej włóczki z przewagą turkusowego - planuję zrobic z niej ponczo i nie wiem co jeszcze bo podejrzewam że jest jej znacznie więcej niż potrzeba na ponczo
1 gigamotek bawełny w ładnym oliwkowo kremowym melanżu- jeszcze nie mam pomysłu co z niej powstanie
4 paczuszki koralików
dobra kawa
I pierniczki Toruńskie Katarzynki z kubeczkiem - wiem że osoba od której dostałam paczuszkę pochodzi z Torunia :-)
Nie kojarzę niesety kto to może być ale bardzo bardzo dziękuję :-)))

19:41, wojkam5
Link Komentarze (2) »
wtorek, 13 maja 2008
nie robótkowo
Nie idzie mi ananskowe ubranko - pierwsza wersja poszła błyskawicznie - 2 dni - ale efekt mizerny - od razu sprułam. Drugie podejście -zmiana ściegu na "górę" - poszło lepiej... Potem ze 3 podejścia do rękawa - masakra. Ostatecznie zrobiłam starym sprawdzonym sposobem od ramienia, ale zaszła obawa że mam za mało włóczki więc kombinacje (= prucie) i rzadszy ścieg... No i wreszcie zrobiłam całość, ale nie podobało mi się i już - przekombinowałam z anansami - pofalbaniło się i wogóle... sprułam zatem ananasy i robię dookoła dokładnie wg schematu - bez rozpinania będzie...
No i co? zrobiłam pierwszy "rząd" anansów i coś mi nie halo... liczę słupki OK, liczę łuki na słupkach - klapa - rutyna po raz kolejny dała znać o sobie - zawsze łuki są na słupkach a tu - pierwszy i ostatni się opuszcza....normalnie złośliwość jakaś materii.
Dziś daję sobie i bluzce ostatnia szansę - jak znowu coś nie wyjdzie zabieram się za inną...
No ale za to miałam bardzo sympatyczny weekend. Zupełnie niespodziewanie dostałam bilet na koncert Piora Rubika. Byłam z dziećmi w cyrku, na pokazach lotniczych, poszałam też na trening syna - duża frajda bo zwyke z tatą chodzi - piekna pogoda była - poczytałam książkę na słoneczku, złapałam kolorku letniego :-))
tu mój mały piłkarz
a tu mały lotnik
A w ramach fotki robótkowej - prace Pani która prezentowała się na "Targach chłopskich" które się odbyły w skansenie w Olsztynku w długii weekend. Całe szczęscie że byłam z chłopakami bo pewnie bym Panią pomęczyła o szczegóły techniczne :-)

12:35, wojkam5
Link Komentarze (3) »