Blog > Komentarze do wpisu
torba co i jak

Dziękuję bardzo za wszystkie miłe słowa odnośnie torby

Napisze jak się ją robi bo sposób jej wykoania wzbudził zainteresowanie a poradzi z nią sobie nawet poczatkujący dziergacz który umie tylko prawe oczka :-)

Jak wspomniałam na torbę składają się 22 kwadraty zrobione ściegiem francuskim (czyli same prawe )- robimy tyle pasków ile nabraliśmy oczek czyli w moim przypadku 20 oczek - 40 rzędów (20 pasków) - kolor nitki zmieniamy co 2 rządek.

po zakończeniu nie obcinamy nitki tylko nabieramy z boku kwadratu 20 oczek i wykonujemy następny kwadrat. prawdopodobnie jak się to dobrze zaplanuje to uda się zrobić wszystkie kwadraty jeden na drugim - ja gdzie przekombinowałam i kilka robiłam "od poczatku"

Na płasko torba ma wyglądac tak:

Na zielono zaznaczone są kwadraty, które bedą na szczycie - z ich wierzchołków wychodzą paski.

jak to połączyć to niestety ale nie potrafię napisać, ale mam nadzieję że to już nie będzie skomplikowane bo chyba jest tylko jeden możliwy sposób ich połączenia i jednocześnie nadaje ono odpowiedni kształt torbie.

Po zszyciu dorabiamy paski/rączki
Chowamy nitki i pierzemy w 50 stopniach, w normalnym cyklu, z detergentem bez enzymów i bez wybielaczy (ja w zwykłym płynie do prania kolorów). Nie dawałam żadnego płynu do płukania.
Co do obaw odnośnie wypchań czy pofalowań to trzeba pilnować żeby w miare równo napinać nitkę czyli staramy sie robić jednakowo ścisło - moje paski są pofalbanione bo zrobiłam je szydełkiem - łańcuszek poczatkowy dość ścisły a słupki raczej luźne - i to niestety widać (ale tylko dla wtajemniczonych :-)) 
no i jeszcze jedna ważna rzecz - filcuje się tylko wełna  

niedziela, 27 września 2009, wojkam5

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka

    Niniejszym oświadczam, że się przeprowadzam na blogspota :D Zapraszam wojkam5.blogspot.com Specjalne pozdrowienia dla Ani i Iwony za mobilizację:) edit: oczywiś

  • Afrykańskie lilie wodne:)

    Nowy szal z cudnej wełny Aade long kolor arfica:) Ania dziękuję za inspirację Szczegóły techniczne - ok 100g wełny druty 5 wzór waterlilly http://www.ravelry.co

  • sukienki

    Dziś hurtowo pokażę sukienki Czarna i biała dawno temu ale jakoś nie było okazji wczesniej A bordowa świeżo skończona choć zaczęta daaaaawno temu... robiona na

Komentarze
kelwia
2009/09/27 19:34:56
Torba super, świetny pomysł mi podsunęłaś, wiem na co wykorzystam moją 100 % wełnę (odpada problem ,że gryzie :)
-
2009/09/28 18:29:08
Fajny opis ,super torba rewelacyjna
-
2009/09/30 10:01:14
Ja również jestem nią zachwycona i zachorowałam na podobną, możesz napisać ile włóczki zużyłaś?
-
2009/09/30 10:03:42
Ale ze mnie gapa ! Już wiem co i jak :)